W PRZYPADKU JAKICHKOLWIEK PYTAŃ SŁUŻYMY POMOCĄ NA biuro@wleepto.pl

Jak nakleić naklejkę na samochód?

Jak nakleić naklejkę na samochód?

Jak nakleić naklejkę na samochód?

Naklejka samochodowa składa się z trzech warstw. Dolna warstwa to podkład (niebieska folia), który chroni klej przed wyschnięciem i zanieczyszczeniami. Wierzchnia warstwa to folia transportowa, której rolą jest zabezpieczenie naklejki na czas jej montażu, natomiast pomiędzy wspomnianymi warstwami znajduje się dopiero część właściwa naklejki. Rozpoczynamy od dociśnięcia folii transportowej. W tym celu najlepiej kilkukrotnie przesunąć po całej powierzchni naklejki kartą kredytową lub raklą. Następnie powoli i delikatnie odklejamy podkład, cały czas pilnując, aby folia transportowa przylegała do naklejki. Naklejki z odklejonym podkładem nie odkładamy nigdzie nawet na moment, aby do kleju nie przyczepiły się żadne zanieczyszczenia. Od razu aplikujemy ją na wcześniej wyczyszczony fragment szyby lub karoserii, dbając o to, aby w żadnym miejscu nie powstały zagięcia ani pęcherze powietrza. Na koniec, jeszcze raz dociskamy całość za pomocą karty kredytowej lub rakli i dopiero zdejmujemy folię transportową.

Przygotowanie miejsca do naklejenia

Chyba każdemu nabywcy naklejki samochodowej zależy, aby prezentowała się na aucie estetycznie i trzymała jak najdłużej. Wiele w tym przypadku zależy od tego, czy starannie przeprowadzimy proces jej naklejania. Nie warto robić tego w pośpiechu ani podczas deszczu. Aby zadbać o dobrą przyczepność naklejki, trzeba zacząć od odpowiedniego przygotowania podłoża, na które ma zostać naklejona. Dokładnie umyjmy to miejsce płynem do mycia szyb lub specjalnym płynem odtłuszczającym. W przypadku trudniejszych zabrudzeń, np. asfaltem lub smołą, trzeba sięgnąć po benzynę ekstrakcyjną bądź innego typu rozpuszczalnik. Dopiero, gdy powierzchnia szyby lub karoserii jest całkowicie czysta i sucha, możemy przystąpić do klejenia.

O czym pamiętać po naklejeniu naklejki na auto?

Choć naklejka jest już naklejona, cały czas trwa samoistny proces jej trwałego łączenia z powierzchnią szyby lub karoserii. W związku z tym samochód ze świeżo naklejoną naklejką powinien być chroniony od wszelkich czynników, które mogą ten proces zaburzyć. Mowa przede wszystkim o niskiej temperaturze. W porze zimowej najlepiej od razu po aplikacji naklejki odstawić auto do garażu na co najmniej dobę. Aby przyspieszyć proces wysychania, możemy przez chwilę po aplikacji dogrzać naklejkę przy użyciu opalarki lub suszarki do włosów, trzymając urządzenie w odległości około 20 cm od naklejki. Unikajmy też narażenia samochodu na deszcz i powstrzymajmy się od mycia auta przez 2-3 dni.

Pamiętajmy, że oprócz prawidłowego przyklejenia, na trwałość naklejki wpływ ma również sama jej jakość. Zachęcamy za zakupu wysokojakościowych naklejek dostępnych na wleepto.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl